Ideal-Rolety
Ideal-Rolety

Podstawowe rodzaje bram posesyjnych

Podstawowe rodzaje bram posesyjnych


Podstawową funkcją bramy posesyjnej jest ochrona przed włamaniem oraz zapewnienie prywatności. Coraz częściej decydujemy się na bramy korzystające z automatyzacji, ponieważ pozwalają one na otwarcie bramy bez konieczności wychodzenia z domu. Brama spełnia także funkcję estetyczną i stanowi ilustrację ekonomicznego statusu właścicieli domu. 


Dla kogo bramy rozwierne?

Bramy rozwierne są wybierane przede wszystkim przez inwestorów, którzy posiadają działkę o niewielkiej szerokości. Jest ona odpowiednim rozwiązaniem, które pozwala zaoszczędzić czas na montażu, ponieważ nie wymaga wbudowania fundamentów. Jednak może generować problemy podczas parkowania aut, ze względu na to, że potrzebuje dodatkowego miejsca, aby udostępnić światło bramy.

Zalety bram przesuwnych

Przesuwne bramy posesyjne charakteryzują się m.in. tym, że nie zabierają miejsca na ewentualne zaparkowanie przed nią samochodu. W przypadku tego wariantu należy pamiętać o tym, że nie jest on odpowiedni do posesji o zbyt wąskich wymiarach. Zawierają one tzw. przeciwwagę, czyli element konstrukcji, który umieszcza się wzdłuż ogrodzenia i wydłuża całkowitą szerokość bram przesuwnych.

Zastosowania bram roletowych

Jeśli chodzi o bramy roletowe. jest to wariant przesuwny otwierający się z dołu do góry. Dają one podobne możliwości, co bramy przesuwne. Nie trzeba martwić się w ich przypadku o miejsce do parkowania, ale mogą sprawiać problemy w niektórych warunkach atmosferycznych, wymagają regularnego odśnieżania i zamiatania liści, ponieważ mogą one mieć wpływ na tryb i sprawność zamykania się bramy.

Uniwersalność bram uchylnych

Bramy uchylne bywają stosowane zarówno we wjazdach na posesję, jak i do garażu. Robią one wrażenie przede wszystkim ze względu na mechanizm otwierania, który umożliwia całkowite podniesienia skrzydła bramy i wsunięcie jej do wnętrza garażu. Może ona być dopasowana zarówno do każdego rodzaju podwórka i w żaden sposób nie wpływa na miejsce przeznaczone do parkowania. Dzięki listwą blokującym zapewnia ona pełne bezpieczeństwo