Ideal-Rolety
Ideal-Rolety

Jak dobrać markizę na taras? Porady i sugestie

Wiele osób projektując dom jednorodzinny uwzględnia także budowę tarasu wypoczynkowego. I słusznie. Wiele takich stref relaksu, staje się także integralną częścią przestrzeni mieszkaniowej, zwłaszcza latem. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając markizy rolowane do na taras, by cieszyć się odpoczynkiem na świeżym powietrzu, nawet w najbardziej słoneczne dni.

Markizy rolowane to także element dekoracyjny

Tarasy wypoczynkowe często są skierowane na południe, ponieważ taka ekspozycja zapewnia odpowiedni poziom światła słonecznego przez długie godziny. By chronić się przed zgubnym wpływem promieni słonecznych, warto zamontować markizy rolowane, które zapewnią cień i zwiększą komfort domowników w największe upały.

Decydując się na konkretny model markizy, warto uwzględnić wygląd i estetykę obiektu, ponieważ nierzadko, stanowi ona element dekoracyjny domu. Jeśli Ci zależy na spójnej aranżacji Twojego tarasu, to skorzystaj z naszej oferty markiz rolowanych we Wrocławiu, które proponujemy w niemal setce różnorodnych wzorów i kolorów.

Dobierz rozmiar markizy do wielkości tarasu

Pamiętaj, że podstawową funkcją markizy jest ochrona przed słońcem oraz deszczem, dlatego decydując się na konkretny rozmiar uwzględnij to, by po rozłożeniu przykrywała około 3/4 tarasu. Chcąc mieć pewność, że dany model będzie wytrzymały, upewnij się, że materiał jest odporny na silny wiatr oraz, że szybko nie wyblaknie pod wpływem słońca.

Dla komfortu domowników, należy pamiętać, by markizy oferowały łatwy system sterowania. Nowoczesne formy zadaszenia są także wyposażone w automatykę pogodową, która dzięki zastosowaniu odpowiednich czujników, chowa zadaszenie w sytuacji wystąpienia niekorzystnych warunków pogodowych jak deszcze lub silny wiatr.