Ideal-Rolety
Ideal-Rolety

Co oznacza symbol RC w kontekście rolet antywłamaniowych?

Rolety zewnętrzne montowane są jako zabezpieczenie domu przed włamaniem i kradzieżą. Taką funkcję może spełniać niemal każda roleta, jednak są kryteria, które umożliwiają określenie poziomu zabezpieczeń charakterystycznych dla danego produktu.

Co warto wziąć pod uwagę, kupując rolety antywłamaniowe?

Wybierając rolety zewnętrzne, chcemy przede wszystkim zabezpieczyć się przed włamaniem. Przy okazji dodatkowo zyskamy, gdyż zapewni ona wnętrzom lepszą izolację. Takie rolety stanowią doskonałą ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem podczas upałów oraz zatrzymują ciepło w chłodniejsze dni. Należy pamiętać, że nie wszystkie rolety zewnętrzne są antywłamaniowe. Aby spełniały taką funkcję, muszą być wykonane ze specjalnego materiału oraz posiadać solidnie zamontowane prowadnice. Tak wykonane rolety stanowią bardzo skuteczną ochronę przed włamaniami zarówno w domach, jak i w lokalach użytkowych. Dodatkową ich zaletą jest zapewnienie intymności, tłumienie hałasu oraz estetyczny wygląd.

Co oznacza termin RC w roletach antywłamaniowe?

Biorąc pod uwagę zainstalowanie rolet zewnętrznych, warto zastanowić się nad ich funkcjonalnością, mogą to być rolety elewacyjne, naokienne, nakładane, podtynkowe, czy też nadprożowe. Decydując się na montaż rolety, możemy skorzystać z usług Firmy P.W. Idel. Skuteczność rolet określana jest symbolem RC, do tego oznacza się je numerami od 1 do 6. Przy czym 1, oznacza najmniejszą skuteczność, a 6- roletę bardzo trudną do sforsowania. O tym, jaki numer zostanie produktowi przypisany, decyduje certyfikat nadany przez zewnętrzne instytucje. Nawet rolety o symbolach RC1, czy RC2 uniemożliwiają otwarcie pancerza rolety od zewnątrz, co zdecydowanie utrudnia możliwość włamania. Z kolei rolety o symbolach od RC3 do RC6 wykonane są z bardzo twardych i o wiele masywniejszych materiałów. Często też posiadają więcej niż jedno zabezpieczenie. Takie rolety są jednak o wiele droższe, więc wykonywane są najczęściej na specjalne zamówienie.