Ideal-Rolety
Ideal-Rolety

Jak obecność rolet wpływa na mikroklimat pomieszczeń?

Rolety mają za zadanie zasłanianie wnętrz przed przechodniami i sąsiadami, ale też zabezpieczają przed promieniowaniem słonecznym. Jeśli chcemy chronić pomieszczenia przed chłodem i wiatrem, powinniśmy zamontować rolety zewnętrzne. Tego rodzaju osłony okienne zapewniają mikroklimat we wnętrzach domów i mieszkań.

Jak obecność rolet wpływa na mikroklimat pomieszczeń?

Rolety zewnętrzne są warte montażu ze względu na swoje liczne zalety. Przede wszystkim ich zadaniem jest zapewnienie mikroklimatu w pomieszczeniach. Kiedy przychodzą upały, a w ostatnich latach bywały tropikalne temperatury, we wnętrzach odczuwamy chłód, więc tak naprawdę, zbędna jest klimatyzacja. Pomieszczenia nie nagrzewają się, gdy w porę zasuniemy rolety. Zimą natomiast mamy bardzo ciepło, gdyż chronią przed chłodem. Zapewniają izolację termiczną, a tym samym mikroklimat w domu czy mieszkaniu. Przynoszą spore oszczędności na ogrzewaniu. Zabezpieczają wnętrza przed silnym wiatrem, deszczem i opadami śniegu. Umożliwiają również wentylację, ponieważ możemy wietrzyć pomieszczenia przy podniesionej rolecie. W P.W. Ideal S.C Izabela, Artur Majcherkiewicz można wybrać osłony z otworami wentylacyjnymi. Jeśli dodamy do nich moskitiery, mamy ochronę przed dokuczliwymi owadami.

W jakich budynkach montowane są rolety elewacyjne?

Rolety z każdym rokiem cieszą się coraz większą popularnością ze względu na liczne zalety. Wybierane są nie tylko w celu zapewnienia mikroklimatu w pomieszczeniach, ale również zabezpieczenia przed włamaniem. W budynkach już istniejących montowane są rolety elewacyjne nazywane również zabezpieczającymi. Podstawowym elementem jest skrzynka aluminiowa, instalowana od strony elewacji domu, bezpośrednio na niej lub we wnęce okiennej. Roleta elewacyjna może być montowana w istniejących budynkach, ale, jak i w nowobudowanych obiektach niemal na każdym etapie wykończenia elewacji budynku. Można je zastosować także w nowobudowanych obiektach.