Ideal-Rolety
Ideal-Rolety

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w budynkach publicznych, jednak na ich montaż coraz częściej decydują się także Inwestorzy z sektora prywatnego. Można je zamontować w kotłowniach, wejściach do garażu, na drogach ewakuacyjnych. W domach jednorodzinnych najczęściej znajdują się w pomieszczeniach łączących garaż z resztą domu czy przy zejściu do piwnicy. 

 

Zalecamy ich montowanie w każdym miejscu, w którym znajdują się łatwopalne materiały i istnieje ryzyko zaprószenia ognia. Co wyróżnia drzwi przeciwogniowe w porównaniu do zwykłych drzwi i na jaki system warto się zdecydować? Podpowiadamy. 


Drzwi przeciwpożarowe podzielono ze względu na stopień odporności ogniowej, gdzie najważniejszymi parametrami są szczelność ogniowa (E) oraz izolacyjność ogniowa (I). Na tej podstawie wyróżnia się następujące rodzaje drzwi:

 

• drzwi przeciwpożarowe EI 30 – po upływie 30 minut drzwi przestają spełniać swoją funkcję, modele tego rodzaju doskonale sprawdzą się w budynkach mieszkalnych;
• drzwi przeciwpożarowe EI 60 – po 60 minutach przez drzwi zaczyna przenikać dym lub płomienie, takie systemy sprawdzą się w lokalach usługowych i obiektach publicznych;
• drzwi przeciwpożarowe EI 120 – chronią użytkowników do 2 godzin od momentu zaprószenia ognia, są to najbardziej ognioodporne modele, stosowane w obiektach szczególnie narażonych na pożar.


Istnieje wiele rodzajów drzwi przeciwogniowych. Na rynku są dostępne modele ze stali powlekanej lub aluminium. Część z nich jest wyposażona w wypełnienie z wełny mineralnej, co sprawia, że są doskonałymi izolatorami ciepła. Uszczelki przy ościeżnicy zapobiegają rozprzestrzenianiu się dymu i toksyn. 

 

Jakie drzwi przeciwogniowe wybrać i dlaczego warto je zastosować?

 

Wybór odpowiednich drzwi przeciwogniowych ma kluczowe znaczenie dla ich funkcjonalności oraz bezpieczeństwa mieszkańców czy użytkowników danego budynku. Klientów, którzy mają wątpliwości co do wyboru konkretnego rozwiązania, zapraszamy do kontaktu. Fachowcy pracujący w firmie Ideal odpowiedzą na pojawiające się pytania i pomogą w doborze optymalnego rozwiązania. Co ważne, oferujemy zarówno drzwi prawo, jak i lewo skrzydłowe o szerokości 70, 80, 90 oraz 100 cm. Sprzedajemy systemy we wszystkich kolorach znajdujących się w palecie RAL. 

 

Zachęcamy Inwestorów do montowania drzwi przeciwpożarowych zarówno w nowych, jak i już istniejących budynkach. Przede wszystkim wpływają one na wzrost bezpieczeństwa. Aby dodatkowo zabezpieczyć własne mienie, warto również zastosować drzwi antywłamaniowe. Dzięki nim nie tylko poprawisz bezpieczeństwo, ale i podniesiesz parametry izolacyjne i akustyczne swojego domu. 

 

Systemy przeciwpożarowe hamują rozprzestrzenianie się ognia przez określony czas, który w wypadku zagrożenia należy przeznaczyć na ewakuację z płonącego budynku. Drzwi przeciwogniowe są o wiele bardziej odporne na działanie wysokich temperatur niż standardowe systemy. Zapraszamy do współpracy.