Ideal-Rolety
Ideal-Rolety

Drzwi przeciwpożarowe

Drzwi przeciwpożarowe znajdują zastosowanie przede wszystkim w budynkach publicznych. Takie drzwi można zamontować w kotłowniach, w wejściach do garażu, na drogach ewakuacyjnych. Coraz więcej osób montuje je również w domach, np. przy zejściu do piwnicy. Co wyróżnia drzwi przeciwogniowe w porównaniu do zwykłych drzwi i jakie drzwi ppoż. warto wybrać?

 

Rodzaje drzwi przeciwogniowych


Drzwi przeciwogniowe mogą być zbudowane ze stali powlekanej lub aluminium. Niektóre posiadają wypełnienie z wełny mineralnej, co sprawia, że są doskonałym izolatorem ciepła. Uszczelki przy ościeżnicy zapobiegają rozprzestrzenianiu dymu i toksyn. Drzwi przeciwpożarowe podzielono ze względu na stopień odporności ogniowej, gdzie najważniejszymi parametrami są szczelność ogniowa (E) oraz izolacyjność ogniowa (I). Na tej podstawie wyróżniamy następujące rodzaje drzwi:

• drzwi przeciwpożarowe EI 30 – po upływie 30 minut drzwi przestają spełniać swoją funkcję, takie drzwi doskonale sprawdzą się w budynkach mieszkalnych;
• drzwi przeciwpożarowe EI 60 – po 60. minutach przez drzwi zaczyna przenikać dym lub płomienie, takie drzwi sprawdzą się w lokalach usługowych i obiektach publicznych;
• drzwi przeciwpożarowe EI 120 – takie drzwi chronią użytkowników do 2. godzin od momentu zaprószenia ognia, są to najbardziej ognioodporne drzwi, stosowane w obiektach szczególnie narażonych na pożar.
O pomoc w wyborze drzwi przeciwogniowych, możesz zapytać naszego fachowca. Zajmujemy się sprzedażą drzwi lewo i prawo skrzydłowych. Drzwi ppoż. udostępniamy również w formie drzwi antywłamaniowych. Drzwi można zamówić w dowolnym kolorze z palety RAL. Nasza oferta to drzwi o szerokości 70 cm, 80 cm, 90 cm i 100 cm. Zapraszamy do współpracy!