Ideal-Rolety

Bramy uchylne — cechy charakterystyczne

Bramy uchylne charakteryzują się prostą oraz funkcjonalną konstrukcją i atrakcyjną ceną. Głównie stosuje się je w domach jednorodzinnych, ale sprawdzają się także w budynkach gospodarczych. Brama składa się ze skrzydła, ościeżnicy oraz prowadnic. Prosty mechanizm działania sprawia, że rozwiązanie jest trwałe i przez lata działa w bezawaryjny sposób. Bramy uchylne to jedne z najbardziej popularnych bram na rynku.

Ich proste rozwiązania mechaniczne zapewniają niezawodne oraz długie działanie bramy.

 

Cechą charakterystyczną systemów jest to, że skrzydła są wykonane z ocynkowanej blachy stalowej trapez T-10. Możliwe jest zastosowanie poziomego, pionowego lub skośnego wypełnienia, lub zastąpienie blachy stalowej blachą stalową ocynkowaną perforowaną. Do zespolenia elementów ościeżnic używa się połączeń skręcanych, a profile skrzydła są łączone za pomocą specjalnie do tego przeznaczonych akcesoriów. Oferujemy również drzwi przeciwogniowe ułatwiające ewakuację z miejsca pożaru i podnoszące poziom bezpieczeństwa budynku.

 

System podnoszenia i opuszczania bramy uchylnej jest wspomagany układem sprężyn zabezpieczonych w tulejach. Konstrukcje są również wyposażone w poprzeczkę, która łączy prowadnice poziome ze ślizgami bocznymi. 

 

Funkcjonalność bram uchylnych 

 

Bramy uchylne to rozwiązanie trwałe i funkcjonalne. Wyposażenie systemów w łożyskowane rolki sprawia, że te przez lata działają cicho i płynnie. Sprężyny naciągowe, których zadaniem jest równoważenie ciężaru skrzydła bramy, osłaniają tuleje. Ich zadaniem jest ochrona palców przed przytrzaśnięciem. 

 

Istnieje możliwość zamówienie bramy w wersji z ociepleniem, aby chronić garaż przed utratą ciepła lub nadmiernym nagrzewaniem się. Dzięki zastosowaniu blachy stalowej profilowanej w poszyciu bram uchylnych konstrukcja jest sztywna i stabilna. Produkty są wyposażone w dwupunktowe ryglowanie, które chroni garaż przed tym, by dostały się do niego niepowołane osoby.Aplikacje w bramach CONNECT

Aplikacje ozdobne między panelami skrzydła są wykonywane w kolorach drewnopodobnych: złoty dąb i orzech, stal nierdzewna, oraz w dowolnym kolorze z palety RAL. Dzięki temu zabiegowi twoja brama uzyska nowoczesny i unikalny wygląd, a szeroka gama kolorów RAL pozwoli dopasować się do twoich potrzeb.


Cechy charakterystyczne:

 • skrzydło wykonane z blachy stalowej ocynkowanej – trapez T-10, o pionowym, poziomym, i skośnym układzie wypełnienia, bądź z blachy stalowej ocynkowanej perforowanej
 • elementy ościeżnicy zespolone są ze sobą za pomocą połączeń skręcanych
 • profile skrzydła łączone za pomocą specjalnych akcesoriów
 • poprzeczka łącząca prowadnice poziome oraz ślizgi boczne
 • układ sprężyn wspomagający podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy
 • sprężyny zabezpieczone w tulejachFunkcjonalność bramy

 1. Specjalnie dobrane sprężyny naciągowe równoważące ciężar skrzydła bramy są osłonięte bezpiecznymi tulejami, które chronią przed przytrzaśnięciem palców.
 2. Łożyskowane rolki zapewniają długoletnią i cichą pracę.
 3. Dwupunktowe ryglowanie zapewnia bezpieczeństwo przed otwarciem bramy przez niepowołane osoby.
 4. Bramę w wersji z ociepleniem można zamówić w celu poprawy izolacyjności cieplnej garażu.
 5. Poszycie bramy wykonane jest z blachy stalowej profilowanej, co zapewnia jego odpowiednią sztywność.

WZORY bram CONNECT


WZORY pozostałych bram uchylnych


KOLORYSTYKA


Kolory drewnopodobne


Inny RAL

W oparciu o potrzeby i pomysły poszczególnych klientów,

którzy oczekują trwałego, estetycznego i oryginalnego wyglądu oferujemy szeroką gamę kolorystyczną.

Dla klientów poszukujących bramy w wyjątkowych kolorach przygotowaliśmy ofertę malowania z ponad 200 kolorów z palety RAL.