Ideal-Rolety

Bramy przesuwne posesyjne ręczne i z napędem

 

Brama przesuwna to konstrukcja samonośna, która składa się z jednego skrzydła. Jej działanie polega na tym, że skrzydło przesuwa się wzdłuż ogrodzenia. Obejmuje ono całą szerokość wjazdu i jest posadowione na śrubach przytwierdzonych do fundamentu bramy. 

 

Ruchoma część systemu jest ulokowana kilka centymetrów nad podłożem, dzięki czemu nagromadzony żwir czy inny materiał nie blokuje możliwości zsuwania i rozsuwania bramy. Oferujemy różne rodzaje wzorów: część z nich jest wypełniona kształtownikami stalowymi profilowanymi, a część prętami. Wybór konkretnego rozwiązania jest uzależniony od preferencji Inwestorów. 

 

Szyny nośne są wykonane z blachy ocynkowanej. Proces produkcji jest bezodpadowy i gwarantuje płynną, cichą oraz bezawaryjną pracę bramy przesuwnej. Szyny nośne mają wymiar 95 x 85 mm — podobnie jak zespół jezdny, który się w nich znajduje. Istnieje możliwość zamontowania bramy przy użyciu 2 lub 3 śrub fundamentowych. 


Brama przesuwna z napędem

Brama przesuwna z napędem elektrycznym
Napęd umieszczony w słupie sprawia, że system jest bezpieczny, wygodny w użytkowaniu, a dodatkowo atrakcyjnie się prezentuje. Automat bramy przesuwnej z napędem jest umieszczony w stalowym słupku. Takie rozwiązanie jest stosowane w produktach od Wiśniowskiego. Żaden inny producent nie proponuje podobnego udogodnienia, które sprawia, że korzystanie z bramy nabiera nowego, jeszcze wygodniejszego i bezpieczniejszego, wymiaru.
 
Zaletą rozwiązania jest to, że mechanizm jest chroniony przed działaniem czynników atmosferycznych. Deszcz, śnieg, niska czy wysoka temperatura nie wpływają więc na funkcjonalność i trwałość napędu. Jeśli nie ma prądu, wystarczy odblokować automat zgodnie z zaleceniami producenta, a bramę z łatwością uda się otworzyć ręcznie.  
 
 
 
 
 
  • brama przesuwna jest konstrukcją samonośną, zespół nośny posadowiony jest na fundamencie za pośrednictwem śrub fundamentowych
  • skrzydło porusza się kilka centymetrów nad podłożem, dzięki temu nie jest niczym blokowane
  • w zależności od wzoru wypełnienie stanowią kształtowniki stalowe profilowane lub pręty
  • Szyna nośna 95x85 mm przymocowana jest do skrzydła bramy, Szyna jezdna wykonywana jest bezodpadowo z blachy ocynkowanej - ten unikatowy proces produkcji jednego z najważniejszych elementów bramy przesuwnej
  • gwarantuje sprawną, płynną i cichą pracę bramy •zespół jezdny w szynie - 95x85 [mm]
  • brama może być montowana na dwóch lub trzech śrubach montażowych

WARUNKI ZABUDOWY

Wymiary montażowe i ich oznaczenia potrzebne do prawidłowego doboru oraz montażu bramy przesuwnej - brama prawa, widok od strony posesji.


So - szerokość między słupami (wymiar zamówieniowy)
H - wysokość skrzydła bramy (wymiar zamówieniowy)

 


FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Wyłącznik przeciążeniowy powoduje zatrzymanie  bramy i jej cofnięcie, jeżeli skrzydło podczas zamykania napotka na opór, dodatkowo gumowa listwa na czole skrzydła zabezpiecza przed zarysowaniem przy zetknięciu bramy z przeszkodą.

Fotokomórki zapewniają zatrzymanie się bramy
i jej powrót do pozycji otwartej, jeżeli w świetle przejazdu
pojawi się przeszkoda.

Lampa ostrzegawcza informuje
o zamykaniu i otwieraniu bramy.


FUNKCJONALNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO

Brama zasilana jest napięciem 24 V lub 230 V - w przypadku uszkodzenia przewodu zasilającego nie stanowi to zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka.
 

Automatyczne zamykanie powoduje samoczynne zamknięcie się bramy po zaprogramowanym czasie, jeżeli wyjedziesz lub wjedziesz i zapomnisz zamknąć bramę, zrobi to automat,

Pokrywa zabezpieczająca chroni napęd przed warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi i kradzieżą

 BRAMA PRZESUWNA Z NAPĘDEM

napęd w słupie bramy przesuwne wiśniowski ideal-rolety wrocław

Napęd w słupie – bezpiecznie, wygodnie, estetycznie
Automat umieszczony w stalowym słupku bramy przesuwnej WIŚNIOWSKI jest jedynym takim rozwiązaniem na rynku.

Słupek chroni mechanizm przed czynnikami atmosferycznymi.

W razie braku prądu w łatwy sposób można rozblokować automat i otworzyć bramę ręcznie.

 


WZORY


Kolory standardowe:Kolory niestandardowe:


Kolory specjalne:


Inne kolory RAL


Uwaga: Kolory oraz stopnie połysku zaprezentowane w materiale powinny być traktowane wyłącznie poglądowo.